Retroškola nejen v 1.C

Bylo, nebylo... 😊

A že bylo... a bylo co zkoušet a na co se dívat a na co se těšit a nad čím žasnout. Poslední březnové úterní a středeční dopoledne jsme si všichni na prvním stupni připomněli jaká byla škola kdysi. Škola tenkrát, všechno v ní a kolem ní.

...Škola našich předků...

A jak to bylo u prvňáčků? Pročetli jsme dopisy babiček, dědečků... Nakoukli jsme do starých slabikářů a písanek, s údivem jsme si prohlíželi staré černobílé fotografie a vysvědčení,  vyzkoušeli jsme si množiny, žáci ze 4.D nás naučili psát inkoustem pomocí brka, v tělocviku jsme procvičili vpravo v bok a skákání panáka. Prošli jsme si sbírku starých předmětů a v šenovském muzeu jsme se seznámili s historií, prohlédli jsme si starou třídu, vyzkoušeli jsme psaní na břidlicové tabulce a kdo chtěl, vyzkoušel, jak se klečí na hrachu. Písničkou "Kdybys měla má panenko" jsme společně ukončili náš dvoudenní projekt a byli jsme rádi, že do školy nemusíme chodit i v sobotu, jak tomu bylo tenkrát.

Velké poděkování patří také všem rodičům, prarodičům a praprarodičům, kteří se s námi podělili o své zážitky formou dopisů, dobových fotografií, sešitů, učebnic a spousty předmětů ze starší doby.

A velké: "děkujeme" posíláme i všem do našeho šenovského muzea, bylo to úžasné.

My všichni z 1.C 😊